Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Bingöl , yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin , "Bu süreci el birliğiyle atlatacağız. Devletimizle akılcı yöntemler geliştirerek en az zararla kapa

haber7
0

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl , koronavirüs salgınının ekonomik etkilerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada , ilk günden itibaren başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurumların salgına  karşı  başarılı bir mücadele ve önlem süreci yürüttüğünü bildirdi.

Devlet kurumlarının yanı sıra halkın ve özel işletmelerin de bu süreçten en az zararla çıkılması için üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Bingöl , "TÜRES olarak bu süreçte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlan edilen tedbirlerin uygulanması konusunda işletmelerimizde azami hassasiyet gösteriliyor. Bu tedbirler konusunda gerekli çalışmaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bingöl , bu süreçte restoranların müşteri sayısında ciddi düşüş yaşandığını , kafe ve benzeri işletmelerin zaten kapalı olduğunu aktararak , şunları kaydetti:

"Sektörümüzde faaliyet gösteren işletmelerden , günü siftah yapmadan kapatanların olduğuna dair haberler gelmeye başladı. Bu süreci el birliğiyle atlatacağız. Devletimizle akılcı yöntemler geliştirerek en az zararla kapatacağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda yeme-içme sektörünün ayakta kalabilmesi için sektöre yönelik bazı destekler sağlanmalı ve tedbirler alınmalı. Bu konuda geç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =