2020   Bedelli   askerlik   yerleri  ne  zaman  açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Corona vürüsü tedbirleri kapsamında  Bedelli   askerlik   celp  ve  sevk  tarihleri ertele

haber7
0

Bedelli  askerlik   celp  ve  sevk  işlemleri bekleyenler için Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan duyuruya göre Türkiye de Corona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında  Bedelli   askerlik   celp  ve  sevk  işlemleri ileri bir tarihe ertelendi. Peki  2020   Bedelli   askerlik   yerleri  ne  zaman  belli olacak? İşte merak edilen detaylar....

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ NE  zaman  AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamaya göre  2020   Bedelli   askerlik   celp  ve  sevk  tarihleri ertelendi. Corona virüs tedbirleri kapsamında alınan karara ilişkin  askerlik  yerlerinin ne  zaman  açıklanacağına dair henüz resmi kaynaklardan bir açıklama bulunmuyor. Yeni dönem  askerlik   yerleri  ile ilgili açıklama yapılır yapılmaz haberimizden ulaşabilirsiniz.

2020 YILINDA SİLAH ALTINA ALINACAK YÜKÜMLÜLERE AİT DUYURU

1.  2020  YILINDA BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ YAPACAK YÜKÜMLÜLERİN  celp  VE  sevk  İŞLEMLERİ İLERİDE BELİRLENECEK BİR TARİHE KADAR ERTELENMİŞTİR. KONUYLA İLGİLİ HUSUSLAR MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA DUYURULACAKTIR.

2. YEDEK SUBAY VE YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYLARI İLE ALTI AYLIK HİZMETE TABİ ERBAŞ VE ERLERİN İŞLEMLERİ MEVCUT PLAN ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜLMEYE DEVAM EDİLECEKTİR.

3. BU DUYURU 7179 SAYILI ASKERALMA KANUNU’NUN 27’NCİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =