Güney  Kore'de  kilise   görevlisi  aynı  sprey  şişesini  dezenfekte  etmeden birçok katılımcıda kullandı. Kilisede ağzına tuzlu su sıkılan 50 kişi koronavirüs kaptı.

haber7
0

The South China Morning Post un yetkililerin de görüşünü içeren haberine göre , Güney  Kore  de yer alan bir kilisedeki görevlinin virüsü öldürür diye ağızlarına tuzlu su sıkmasının ardından , yaklaşık 50 kişi Kovid-19 a yakalandı.

Seul yakınlarında bulunan  Gyeonggi  bölgesindeki Lütuf Nehri Toplum Kilisesi nden (River of Grace Community Church) bir görevli , kiliseye gelen birçok kişi üzerinde aynı spreyi , başlığını  dezenfekte  etmeden kullandı ve böylece kilisenin papazıyla eşi de dahil olmak üzere yüz kadar katılımcının önemli kısmına  hastalık  bulaşmasına sebep oldu.

Görüntülerde yetkilinin spreyin ucunu , biri önceden  koronavirüs  taşıyıcısı olan bir dizi farklı üyenin ağzının içine soktuğu görülüyor.

Gyeonggi bölgesinin  koronavirüs  Görev Gücü Başkanı  Lee Hee-Young  şöyle konuştu:

"Sprey şişesinin başlığını hasta olduğu daha sonra doğrulanan bir cemaat üyesinin ağzının içine soktukları doğrulandı. Daha önce diğer cemaat üyelerine de spreyi  dezenfekte  etmeden aynısını yapmışlar. Bu , virüsün yayılmasını kaçınılmaz kılmış. Böyle yapmalarının nedeni tuzlu suyun virüsü öldüreceği yönündeki asılsız inanç."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =