Rize  Valiliği ,  umre  ziyaretinin ardından şehre  dönen  438 kişinin kontrol altında tutulduğunu ve koronavirüsle ilgili yapılan  test  sonuçlarının negatif çıktığını açıkladı.

haber7
0

Rize Valiliği nden yapılan açıklamada , umre ziyaretinin ardından şehre dönen 438 kişinin sürekli kontrol altında tutulduğu ve koronavirüsle ilgili yapılan  test  sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi.

Umre ziyaretinin ardından  Rize  ye dönen 438 kişinin sağlık durumu hakkında  Rize  Valiliği nden açıklamada bulunuldu. Kişilerin evlerinde sürekli kontrol altında tutulduğu kaydedilen açıklamada , "Tüm illerimizde olduğu gibi geçen hafta itibariyle  umre  ziyaretinden dönen bütün vatandaşlarımız hava limanlarında gerekli tıbbi kontrol yapılarak  Rize  ye intikallerine izin verilmiştir. Bahsi geçen kişiler İl Sağlık Müdürlüğümüzce evlerinde sürekli kontrol altında tutulmuştur" ifadeleri kullanıldı.

TESTLERİN TAMAMI "NEGATİF" ÇIKTI

Rize de yeni tip  koronavirüs  önlemlerinin birçok ilden önce başlatıldığını belirten açıklamanın devamında "Umreden dönen kişilerden belirli aralıklarla numuneler alınmış ve yapılan testlerin tamamı negatif çıkmıştır. Umrecilere karantina kararı alındıktan sonra her yerde yapılan uygulamalar ilimizde de yapılmaktadır" denildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =