Erzurum Valisi Okay Memiş , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine ilişkin , "En önemli risk  umre  ziyaretinden dönen kişiler. Önceki gün 28 kişilik bir kafilenin tuttukları özel  otobüsle  Erzurum'a

haber7
0

Memiş , Palandöken Kaymakamlığında gazetecilere yaptığı açıklamada , Türkiye nin koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlarını kapatmasıyla göçmen hareketliliğinin azaldığını söyledi.

Jandarma , emniyet ve diğer ilgili birimlerden kaçak göçmen girişleriyle ilgili bilgilendirildiğini ifade eden Memiş , "Şu ana kadar tespit edilmiş sınır girişi yok. Vatandaş da artık çok duyarlı , neredeyse bizden daha fazla buna duyarlı hale geldi. Çünkü risk teşkil ediyorlar. Otobüslerde kaçak göçmen tespit edemez olduk. Bu bizim açımızdan iyi bir haber. 9. Kolordu Komutanlığı tüm sınır hattını sınırda yığılmaları kontrol altında tuttuğu için kontrol var."

Memiş ,  umre  ziyaretine gayri resmi yollardan gidip dönen kişiler olduğu bilgisini aldıklarını belirterek ,  bunların tespiti ve 14 günlük gözetime alınması konusunda vatandaşlardan destek beklediklerini dile getirdi. 

"EN ÖNEMLİ RİSK  umre  ZİYARETİNDEN DÖNEN KİŞİLER"

Umre ziyaretinden dönen vatandaşların mutlaka gözetim altında tutulmaları gerektiğini vurgulayan Memiş , şunları kaydetti:

"En önemli risk  umre  ziyaretinden dönen kişiler. Önceki gün 28 kişilik bir kafilenin tuttukları özel otobüsle Erzurum a doğru geldiği bilgisinin alınması üzerine polisiye tedbirlerle bunları  Konya  ve  Ankara  ya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =