Ukrayna  Milli Bankası’ndan yapılan açıklamada , piyasadaki paraların bankalar aracılığıyla toplanarak  karantinaya  alınacağı duyuruldu.

haber7
0

Ukrayna Milli Bankası Müdürü Yakov Smoliy tarafından yapılan açıklamada , “Vatandaşın banka kasalarında ödeme yaparken kullandığı  Paralar  , banka görevlileri tarafından alındıktan sonra , 2 hafta boyunca  Ukrayna  Milli Bankası’na ait özel bölmede karantina altında tutulup dezenfekte edildikten sonra piyasaya tekrar sürülecek. Faturaları , cezaları ya da diğer ödemelerini bankada gerçekleştiren vatandaştan gelen para böylelikle bankalar aracılığıyla karantina altına alınmış olacak. Vatandaşa yaptıkları ödemelerden sonra kasalardan verilecek para üstü gibi banka işlemleri , karantina sonrası tekrar piyasaya sürülmesi uygun olan paralarla gerçekleştirilecek. Hem banka çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız için bu konuda alacağımız önlemler , diğer tüm dünya ülkelerindeki bankalara nazaran biraz farklılık göstermiş olacak” ifadeleri kullanıldı.  Ukrayna  Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre; Kiev’de 2 , Jitomir’de 1 ve Çernovtsi’de 4 olmak üzere ülkede görülen toplam  koronavirüs  vakası 7’ye yükselmiş durumda.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =