Koronavirüs salgınına  karşı  ulusal bir mücadele veren Türkiye'nin gözü yarın Beştepe'de yapılacak kritik toplantıda olacak.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda koronavirüs nedeniyle üretim ve istihdamın sekteye uğramaması adına atılacak  tedbir  paketleri açıklanacak. Bilindiği üzere , yeni genelgeyle birlikte sinema , kafeterya , kahvehane , düğün salonu ve nargile salonlarının kapatılmasına yönelik bir karar alındı. Sektör temsilcileri , ödeme güçlüğü yaşanan alanlara yönelik acil dokunuş sağlayacak  tedbir  paketlerinin açıklanmasını bekliyor.

Çin de ortaya çıkarak Avrupa merkezli küresel bir salgın haline gelen koronavirüsün Türkiye de görülen vaka sayısı 47 oldu.

11 Mart ta ilk vakanın görülmesinin ardından Türkiye salgını önlemek için olağanüstü tedbirler aldı. İlk aşamada eğitime ara verildi , vatandaşlara kalabalık alanlarda bulunmamaları için uyarılarda bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı , koronavirüs tedbirleri kapsamında bar ve gece kulüpleri , tiyatro , sinema , gösteri merkezi , konser salonu , nişan düğün salonu , çalgılı müzikli lokanta , kafe , gazino , birahane , taverna , kahvehane , kıraathane , kafeterya , kır bahçesi , nargile salonu , internet kafe , her türlü oyun salonları , her türlü kapalı çocuk oyun alanları , çay bahçesi , dernek lokalleri , lunapark , yüzme havuzu , hamam , sauna , kaplıca , masaj salonu , SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurma kararı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =