Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı , koronavirüs tedbirleri kapsamında , Web-Tapu projesi ile tapu ve kadastro müdürlüklerine gitmeden internetten işlem başvurusu yapılabildiğini hatırlatarak , sadece ıs

haber7
0

Adlı , tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse yönelik önlemlere ilişkin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yazılı açıklama yaptı.

Türkiye de , tapu ve kadastro müdürlüklerinde saniyede bir işlem yapıldığına dikkati çeken Adlı , Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 19 bin 495 personeli ile yılda yaklaşık 30 milyon insana hizmet verdiğini belirtti.

Vatandaşların her gün tapu ve kadastro müdürlüklerine giderek işlem yaptırdığını aktaran Adlı , vatandaşların ve personelin sağlığını düşünerek önlem aldıklarını ifade etti.

Genel Müdür Adlı , kurum içinde personelin dezenfektan , kolonya , maske ve plastik eldiven kullanması gibi sağlık önlemlerinin alındığını da vurguladı.

Özellikle yabancı uyruklu kişilerin işlem yaptırdığı tapu ve kadastro müdürlüklerinde , hijyenin en üst düzeye çıkarılması konusunda gerekli talimatları verdiğini kaydeden Adlı , "Personelimizin de , tapu ve kadastro müdürlüklerimize gelerek işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın da içi rahat olsun." ifadesini kullandı.

SADECE ISLAK İMZA İÇİN MÜDÜRLÜKLERE GİDİLMESİ GEREKİYOR

Tapu ve kadastro müdürlüklerinde işlemlerin normal seyrinde devam ettiğini belirten Adlı , uygulamaya geçirdikleri Web-Tapu projesinin  koronavirüs  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =