Orta Amerika ülkesi Guatemala'da  yeni   tip  koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 85 yaşındaki bir hasta hayatını kaybetti.

haber7
0

Ülke basınındaki haberlere göre , başkent  Guatemala  da düzenlenen basın toplantısında Kovid-19 vakaları ve önlemler konusunda bilgi veren Sağlık Bakanı Hugo Monroy , evinde kendini tecrit eden bir Guatemalalının yaşamını yitirdiğini ve ve bunun ülkede Kovid-19 dan kaynaklanan ilk ölüm olduğunu duyurdu.

Monroy , İspanya dan 6 Mart ta  Guatemala  ya dönen 85 yaşındaki kişinin herhangi bir semptom göstermediği bilgisini paylaştı. Guatemala’nın aldığı önlemlere de değinen Monroy , tüm Avrupalıların ülkeye girişinin durdurulduğunu açıkladı.

PANAMA YABANCILARA KAPIYI KAPATTI

Ülkeye girişler konusunda  Guatemala  dan daha radikal karar alan Panama ise tüm yabancılara kapıyı kapattı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Devlet Başkanı Nito Cortizo , Panamalılar ve oturum izni olanlar dışındaki kişilerin ülkeye girişlerinin durdurulduğunu duyurdu.

Cortizo , ülkeye girenlerin de 14 gün boyunca mutlaka evlerinde önleyici tecritte kalacaklarını vurguladı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =