Muğla'nın Bodrum ilçesinde iskeleye demir atan ultra lüks motor yatı , görenlerin büyük ilgisini çekti. Al Futtaim Group'un Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdullah Al Futtaim'e ait olduğu belirtilen

haber7
0

Cayman Adaları bayraklı  Radiant   isimli yat , dün öğle saatlerinde Paşatarlası mevkisindeki Bodrum Cruise Port un iskelesine yanaştı.  Al Futtaim Group  un Yönetim Kurulu Başkanı olan  Abdullah Al Futtaim  e ait olduğu belirtilen yatın  yakıt   ikmali  için ilçeye geldiği öğrenildi. 15 tankerle getirilen 450 bin litre  yakıt  için 2  milyon   200  bin lira ödeneceği ifade edildi. Akşam saatlerine kadar  yakıt  ikmalinin devam edeceği ve yatın Bodrum’dan ayrılarak Yunan adalarına gideceği öğrenildi. 

100 METRE YAKININA YANAŞILMIYOR Güvenlik seviyesi en üst düzeyde olan ultra lüks yatın 100 metre yakınına başka yatlar yanaşamıyor. Yatın , yanına bir başka yatın yanaşması durumunda ise dalga yaparak alabora ediyor. Yatın bir başka özelliği ise acil durumlarda savaş uçaklarında bulunduğu gibi oturulan koltukları fırlatması.

Korsan bir saldırıda turbo motorları ile 75 knot hızla gidebilen yatta güvenlik botu da hazır tutuluyor. Her türlü lüksü barındıran yattın içerisinde bulunan , restoranlar , barlar , eğlence merkezlerinin yanı sıra bir spor salonu ve birde hamam yer alıyor. Ultra lüks motor yatın güvertesinde jakuziler bulunurken , arka bölümünde ise su sporları yapabilecekleri su kaydırakları , kanolar , jetskiler ve dalış malzemeleri yer alıyor.

Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =