Kocaeli'de boşanan çift çocuklarının velayeti için dava açtı. Karar verilene kadar yurtta tutulan E.B.’nin babası , koronavirüs nedeniyle dava süreci boyunca oğlunun kurumda kalmasını istemeyerek ge&

haber7
0

Kocaeli’de Cemile B. ve Mehmet B. çifti bir süre önce boşanırken , çocukları E.B.’nin velayeti için dava açtı.  Kocaeli  4. Asliye Ceza Mahkemesi velayetin kime verileceği konusunda karar verene kadar E.B.’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir kurumda koruma altında tutulmasına karar verdi. Baba Mehmet B.’nin avukatı Hilal Altun ,  Kocaeli  4. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurarak ,  koronavirüs  nedeniyle çocuğun velayetinin geçici olarak babasına verilmesini talep etti.  

 

 

Avukat Hilal Altun mahkemeye verdiği dilekçesinde , "Bilindiği üzere ülkemizde ve dünyada görülen  koronavirüs  salgını nedeniyle ilk ve orta dereceli okullardaki öğrenciler için uzaktan eğitim sistemine geçilecektir.  koronavirüs  için Dünya Sağlık Örgütü pandemi ilan etmiş , bazı ülkeler karantina ilan etmiştir. Müvekkil , E.B.’nin bu süreçte çocuklarının kalabalık olarak yaşadığı kurumda kalmasını istememektedir. E.B bulunduğu kalabalık ortamda  koronavirüs  nedeniyle tehdit altındadır. Tüm bu nedenlerle E.B.’nin geçici velayetinin müvekkile verilmesini , bu talep kabul edilmez ise 2 hafta süreyle yatılı kalmasına izin verilmesini talep ederiz" dedi. 

MAHKEME SÜRESİNCE BABASININ YANINDA KALACAK 

 

 

Kocaeli 4. Asliye Ceza Mahkemesi başvuruyu değerlendirerek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =