Kocaeli’de , boşanan çift çocuklarının velayeti için dava açarken , babanın avukatının başvurusu üzerine yurtta bulunan E.B.’nin  corona  virüs nedeniyle dava süresince babasının yanında kalmas

haber7
0

Kocaeli’de Cemile B. ve Mehmet B. çifti bir süre önce boşanırken , çocukları E.B.’nin velayeti için dava açtı.  Kocaeli  4. Asliye Ceza Mahkemesi velayetin kime verileceği konusunda  karar  verene kadar E.B.’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir kurumda koruma altında tutulmasına  karar  verdi. Baba Mehmet B.’nin avukatı Hilal Altun ,  Kocaeli  4. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurarak ,  corona  virüs nedeniyle çocuğun velayetinin geçici olarak babasına verilmesini talep etti.

Avukat Hilal Altun mahkemeye verdiği dilekçesinde , "Bilindiği üzere ülkemizde ve dünyada görülen  corona  virüs salgını nedeniyle ilk ve orta dereceli okullardaki öğrenciler için uzaktan eğitim sistemine geçilecektir.  corona  virüs için Dünya Sağlık Örgütü pandemi ilan etmiş , bazı ülkeler karantina ilan etmiştir. Müvekkil , E.B.’nin bu süreçte çocuklarının kalabalık olarak yaşadığı kurumda kalmasını istememektedir. E.B bulunduğu kalabalık ortamda  corona  virüs nedeniyle tehdit altındadır. Tüm bu nedenlerle E.B.’nin geçici velayetinin müvekkile verilmesini , bu talep kabul edilmez ise 2 hafta süreyle yatılı kalmasına izin verilmesini talep ederiz" dedi.

MAHKEME SÜRESİNCE BABASININ YANINDA KALACAK

Kocaeli 4. Asliye Ceza Mahkemesi başvuruyu değerlendirerek , dava süresince çocuğun babasının yanında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =