Esenler'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından  riskli  ilan edilen 7 katlı bir  bina  törenle yıkıldı.

haber7
0

Esenler Belediyesi Türkiye de kentsel dönüşüm seferberliğinin başlatıldığı 2012 yılından bu yana  Esenler  de yürütülen çalışmalarla şimdiye kadar 98 bin konuttan 56 bini yenilendi. Kalan 42 bin  riskli  konutun dönüşüm planları da hazır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nın tespitlerine göre  Esenler  de acil yıkılması gereken 40 binada da yıkımlar hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

Bu binalardan birisi olan ve Mimar Sinan Mahallesi nde bulunan 7 katlı ve 19 bağımsız bölümden oluşan ve daha önce boşaltılan  riskli   bina  ,  Esenler  Belediyesi ekipleri tarafından bugün düzenlenen törenle kontrollü bir şekilde yıkıldı.

Yıkım  Esenler  Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Şenden in nezaretinde gerçekleştirildi. Başkan Yardımcısı Şenden ,  Esenler  de  riskli  kabul edilen binaların yıkımına hızlı bir şekilde devam edileceğini belirterek , "Önceliklerimiz tehlike arz eden ve bakanlıkça  riskli  kabul edilen binalar. Bunun dışında da bizim tespit ettiğimiz binalar var. Onları da kontrollü bir şekilde yıkarak üzücü bir olayın yaşanmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =