Türkiye’nin yeni nesil ödeme platformu  ininal  , kullanıcılarını yeniliklerle buluşturmaya devam ediyor. 2019 yılında yepyeni bir kimlikle kullanıcılarının karşısına çıkan  ininal  Kart’a  temassız  ödeme ve &c

haber7
0

Türkiye’nin öncü finansal teknoloji şirketlerinden  ininal  , 2020 yılına  Kart  özelliklerini geliştirerek başladı. 4 milyon  ininal   Kart  sahibi ,  şimdi   ininal  Kart’larını hem çipli hem de  temassız  özellikleriyle kullanabilecek.  ininal  Kart’lara eklenen çip ve   temassız  özelliği ile kullanıcılar ödemelerini sıra beklemeden hızlı , kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirecek. Aynı zamanda kullanıcılar  ininal  Kart’lara eklenen  temassız  özelliği ile 120 TL’ye kadar şifresiz işlem yapılabilecek.

ininal Kart’lara  temassız  ödeme ve çip özelliğinin gelmesiyle ilgili konuşan  ininal  CEO’su Ömer Suner , “Son dört yılda  temassız  ödemelerin 17 katına çıkarak toplamda 502 milyon adede ulaştığını görüyoruz.  BKM verilerine göre;  temassız   Kart  sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Her iki kredi kartından bir tanesinin  temassız  özellikli olduğu 2019’da ,  temassız  kredi kartı adedi de 38 milyona ulaştı. Bugün artık günde iki milyondan fazla  temassız  işlem yapılırken , yüz yüze yapılan her yedi ödemeden biri  temassız  gerçekleşir duruma geldi.  ininal  ve kullanıcıları için 2020’nin oldukça hareketli geçeceğini belirtmiştik. Bu adımlarımızın ilkini kartlarımıza  temassız  özelliği ve çip ekleyerek attık. Artık  ininal   Kart  kullanıcıları , ödemelerini hızlı , kolay ve güvenli bir şekilde yapabilecek” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =