Ellerin gün içinde düzenli olarak yıkanması ve dezenfekte edilmesi hastalıklara karşı  korunmak  için alınabilecek en temel ve önemli tedbirlerdendir. Bundan dolayı kişilerin özellikle umumi ortamlarda bulanların e

haber7
0

Dünyayı etkisi altına alan salgın  Hastalıklardan   korunmak  için kişilerin alması gereken en önemli önlem temizlik alışkanlıklarında daha dikkatli ve titiz davranmasıdır. Sağlıklı bir bireyin yapması ve uygulaması gereken temizlik alışkanlıklarının başında gün içinde ellerini sık sık yıkanmasıdır. Toplu taşıma , okul , iş yeri gibi umumi alanlarda kişilerin ellerinde bakteri oluşumuna ortam sağlar. Bundan dolayı ellerin sıklıkla yıkanarak dezenfekte edilmesi gerekir. Ellerin mecbur kalınmadıkça yüze sürmemek ve özellikle yemekten önce ellerin temizlenmesi çok önemlidir. 

 

HASTALIKLARDAN  korunmak  İÇİN EL YIKAMANIN ÖNEMİ 

Eller , günlük hayatımızda sosyal çevre ile bağlantıyı sağladığı için  Doğru  dezenfekte edilmesi çok mühimdir.  Doğru  şekilde temizlenmeyen ellerle yemek yemek , göz , ağız ve buruna dokunmak ellerde bulunan bakteri ve mikropların vücuda yayılarak hastalıkların oluşmasına neden olur.  Eller hangi durumlarda yıkanmalıdır:

 

- Hasta ile temastan önce

- Hasta ile temastan sonra

- Tuvaletten sonra 

- Sigara içtikten sonra

- Bebeklerin altını değiştirdikten sonra 

- Evsel yada tıbbi atıklara dokunduktan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =