Venezuela  , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle  Avrupa  ve Kolombiya'dan  uçuşları  bir ay süreyle durdurdu.

haber7
0

Ülke basınındaki haberlere göre  Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas Maduro , Dünya Sağlık Örgütünün "pandemi" ilan ettiği Kovid-19  karşısında hükümetin aldığı önlemleri duyurdu.

Avrupa ülkelerinin yanı sıra 8 kişinin Kovid-19 a yakalandığı  Kolombiya  dan  Venezuela  ya yönelik uçuşların 15 Mart tan 15 Nisan a kadar durdurulduğunu açıklayan Maduro , İran , Güney Kore ve Japonya dan ülkelerine geri dönen Venezuelalılara ise kısıtlama uygulanacağını belirtti. 

Kovid-19 un henüz  Venezuela  da görülmediğinin altını çizen Maduro , yine de sıkı bir şekilde ülke olarak hazırlık yapmaları gerektiğini vurguladı. Maduro ,  Venezuela  genelinde 46 hastanenin Kovid-19 için hazırlandığını , özel hastanelerle de bizzat temas kurarak iş birliği yapmalarını istediğini aktardı.

ABD nin uyguladığı yaptırımlara da değinen Maduro , yaptırımlar dolayısıyla gerekli olan ürünlere 3 katı maliyetle ulaştıklarına dikkati çekti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =