Bursa'da 11 yıl önce kullandığı otomobili kasten uçurumdan yuvarlayarak  eşi  Esra Aşlar'ın (24) ölümüne neden olduğu iddiasıyla daha önce yapılan iki yargılamada bir kez  beraat  ettirilip , bir kez de &oum

haber7
0

Bursa’nın Mudanya ilçesinde , 2009 yılının Kasım ayında yaşanan kazada , CHP eski İl Başkanı Hakan Aşlar ın oğlu Batuhan Aşlar ın kullandığı  otomobil  , uçuruma yuvarlandı. Kazada , Aşlar ın beraberinde bulunan  eşi  Esra Aşlar , yaşamını yitirdi.

Gözaltına alınan Batuhan Aşlar , sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Soruşturma sonunda ise eşinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle  Bursa  5’inci Ağır Ceza Mahkemesi nde dava açıldı. Yapılan yargılama sonunda , 2011 yılında verilen kararla mahkeme Aşlar ı  beraat  ettirdi. Ölen genç kadının yakınları kararı Yargıtay da temyiz etti. Dosyayı görüşen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi , suçun , kasten adam öldürmek olarak değerlendirilmesi gerektiğini bildirerek , kararı bozdu.  Yargıtay’ın bozma kararı üzerine  Bursa  5’inci Ağır Ceza Mahkemesi nde yeniden yapılan yargılama , 2014 yılında sonuçlandı. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Aşlar , kararla birlikte , tutuklandı.  Bu kez kararı Aşar , temyiz etti. Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi , 2017 yılında verdiği kararla , sanığın akıl sağlığıyla ilgili Uludağ Üniversitesi’nin ‘akli dengesi yerinde değil’ raporu ile İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun ‘sanığın akıl sağlığında bir problem yoktur’ raporunun çelişkili olduğunu bildirerek , kararı bir kez daha bozdu. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =