Yalova  Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'ndaki öğretmen ve öğrenciler tarafından üretilen 4  ton   dezenfektan  , kentteki okulların temizlenmesinde kullanılacak.

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün verdiği karar ile  Yalova  Şehit Sercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de içinde olduğu Türkiye genelindeki 38 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  dezenfektan  üretimine geçildi.  Yalova  Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde , 4  ton   dezenfektan  üretimi yapıldı. Okulların ürettikleri yüzey dezenfektanlarının Türkiye’deki tüm okulların enfeksiyonlardan arındırılmasında kullanılacağı belirtildi.

 VİRÜS  , MANTAR , BAKTERİ GİBİ BİRÇOK ORGANİZMAYA KARŞI ETKİLİ Şehit Sercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  dezenfektan  üretilen Kimya Atölyesi ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun yapmış olduğu açıklamada , okulların hijyen solüsyonu ihtiyaçlarını karşılamak için Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı’nda  dezenfektan  üretimi yapıldığını , söz konusu dezenfektanların bakteri , mantar , virüs gibi pek çok zararlı organizmaya karşı etkili olduğunu ve sağlık açısından da hiçbir sakıncası bulunmadığını belirtti.

KORKUYLA DEĞİL ÖNLEMLE YOL ALINIR

Günde 4  ton   dezenfektan  üretimi yapıldığını açıklayan Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun Müdür Ali Tosun , yakın illerin de talep ettiklerinde  dezenfektan  ihtiyacını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =