Dün geceyarısından itibaren Türkiye’nin de artık resmi olarak tanıştığı koronavirüs , Google’ı harekete geçirdi. Yanlış bilgi ve yalan haberlerin önüne geçmek isteyen  Google  , arama motorunu sayf

haber7
0

Dünya genelinde şu ana kadar 4 bin 200’den fazla kişinin ölümüne neden olan ve en son dün geceyarısı itibariyle Türkiye’de de ilk resmi vakanın görüldüğü açıklanan  koronavirüs  , Google’ı da harekete geçirdi. Google , virüs ile ilgili yanlış bilgilerin internet aracılığıyla yayılmasını  önüne geçmek için arama motoru başta olmak üzere sunduğu hizmetlere müdahale etmeye başladı. İnternet devinin bu kapsamda yaptığı son yenilik ,  Google  arama motoru üzerinden  koronavirüs  ile ilgili yapılan aramalara eklenen “SOS Uyarısı” oldu.

İLGİLİ TÜM ARAMALAR BURAYA ÇIKIYOR

Google’da  koronavirüs  , coronavirus , corona virüsü ,  COVID-19  gibi kelimeleri arayan kullanıcıların karşısına çıkan artık ilk olarak “SOS Uyarısı” çıkıyor. 

Bu uyarı ile internet kullanıcıları   koronavirüs  hastalığı (COVID-19) ile ilgili resmi onaylanmış bilgileri linki ile Twitter , Facebook veya e-posta aracılığıyla paylaşabiliyor.

Kullanıcılar , bu  SOS  uyarısının yanısıra ilgili arama sonuçlarına eklenen “Yardım ve Bilgi” kısmıyla da Dünya Sağlık Örgütü’nün “Koronavirüsü Danışma Bilgisi” , “Koronavirüsü Durum Değerlendirmesi” ve “Koronavirüsü Soru & Cevap” sayfalarına yönlendiriliyor.

Googla arama motorunda ayrıca Dünya Sağlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =