Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ,  uydu  alanında sadece pazar olan ülkeden , üretim yapan ve ürettiğini de ihraç eden ülke olma yolunda tüm firmalarla birlikte çalışmalara devam ede

haber7
0

Sayan , Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç , KKTC Washington Temsilcisi Büyükelçi Mustafa Lakadamyalı nın da katılımıyla ABD nin başkenti Washington da düzenlenen  Satellite   2020  deki Türk standının açılışında yaptığı konuşmada , özellikle  uydu  alanında yapılan çalışmaların ,  Türkiye  yi 2023 hedeflerinde daha da ileriye götüreceğini söyledi.DEV ŞİRKETLERLE GÖRÜŞME!

Satellite  2020  kapsamında Space X ve Airbus gibi firmalarla görüşmeler yaptıklarına dikkati çeken Sayan , "Türkiye nin  uydu  sektöründe ne kadar ilerlediği , özellikle son 10 yılda yaptığı hamlelerle ortaya çıkmış , tüm dünya da bunu takdir eder durumda." diye konuştu.

Sayan , yerli üretim yapan firmaların söz konusu fuara katılımının kendilerini gururlandırdığını belirterek , "Uydu alanında sadece pazar olan bir ülkeden , üretim yapan ve ürettiğini de ihraç eden bir ülke olma yolunda tüm firmalarımızla birlikte çalışmalara devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sayan , Büyükelçi Kılıç , Lakadamyalı , Türksat Genel Müdürü Cenk Şen , Türksat Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Ertok , TUSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Nas , STM İş Geliştirme Müdürü Edip Deniz , Profen Grup Üst Yöneticisi Önder Havuzlu ve İcra Kurulu Üyesi Yusuf ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =