5 Şubat'ta  Sabiha   Gökçen  Havalimanı'nda meydana gelen uçak kazasına ilişkin hazırlanan ön rapor Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi , 5 Şubat ta İstanbul  Sabiha  Gökçen Havalimanı na inişinin ardından pistten çıkarak 3 parçaya ayrılan uçağın "kara kutusu" niteliğindeki CDR ve FDR lerin çözümlerini içeren ön  raporu  hazırladı.

Ön raporun hazırlanmasına merkez uzmanlarının yanı sıra ABD Sivil Havacılık Otoritesi ve Boeing firmasından yetkililerin yer aldığı komisyon katkı sağladı.

Almanya da çözümlenen ve kazanın oluş nedenini belirleyecek kara kutuların çözümlenmesine dair çalışmaları içeren ön rapor , Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi tarafından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Çözümlerin ve toplanan diğer bilgilerin değerlendirilmesiyle hazırlanacak nihai rapor , benzer nitelikteki muhtemel kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin alınmasını sağlayacak.

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayollarına ait yolcu uçağı 5 Şubat ta saat 18.19 da  Sabiha  Gökçen Havalimanı na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmış , kazada 3 kişi hayatını kaybetmişti. Çok sayıda kişinin yaralandığı Boeing 737-800 tipi uçakta 177 yolcu ve 6 kişilik mürettebat bulunuyordu.

Olayla ilgili tüm detayların aydınlatılabilmesi için kara kutuların çözümleri yanında havaalanının fiziki yapısı ile hava trafik kontrol konuşmaları , meteorolojik durum gibi birçok bilginin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =