İngiltere'de son 2 ayda , Afganistan'dan dönen 14  eski  askerin  hayatına  son verdiği ortaya çıktı.  eski  askerlerin Afganistan'da gerçekleştirilen Herrick Operasyonu'nda yer aldıkları öğrenildi.

haber7
0

Times gazetesinin haberine göre , Afganistan daki en kanlı muharebelerde yer alan  eski  askerler arasında intiharlar arttı.

Henüz bazı soruşturmalar tamamalanmasa da son 2 ayda 14 askerin intihar ettiği belirlendi.

HERRİCK OPERASYONU NA KATILANLAR HAYATINA SON VERİYOR

İntiharlar , 2002-2014 yılları arasında  İngiltere  nin  Afganistan  da yürüttüğü Herrick Operasyonu nda yer alan belirli bir grup arasında görüldü.

Gazilerden Sorumlu Devlet Bakanı Johnny Mercer , gazeteye yaptığı açıklamada , "bir intiharın bile çok fazla olduğunu" belirterek , "Afganistan da belirli bir zamanda , en kanlı dönemde görev alan belirli bir birim içinde yakın zamanda görülen ölümlerden endişe duyduğunu" söyledi.

Askerlerin ülkeye döndükten yıllar sonra intihar etmelerinin travma sonrası stres bozukluğundan kaynaklanmış olabileceğini kaydeden Mercer , son intiharların gazilere yönelik gelecek ay başlayacak olan tedavi ve destek programını öne alabileceği bilgisini paylaştı. Haberde , 2018 ve 2019 da toplamda 120 den fazla askerin intihar ettiği de hatırlatıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =