Çin'de ocak ayında başlayan ve kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüs salgını ve Rusya ve Suudi Arabistan arasındaki  petrol  restleşmesi  Dünya  piyasalarını alt üst etti. Küresel piyasalarda koronavir&uum

haber7
0

Koronavirüs salgınının küresel ekonomide durgunluğa neden olacağı endişelerine bir de  petrol  fiyatlarındaki büyük düşüş eklenince , küresel hisse senedi piyasalarında "kara pazartesi" yaşandı. Financial Times , The Guardian , The New York Times ve The Wall Street Journal gibi gazeteler piyasalardaki depremi bugün manşetlerine taşıdı. İşte gazetelerin bugünkü manşetleri...

 

 

FINANCIAL TIMES: İngiliz gazete "Petrol fiyatlarındaki çöküş hırpalanmış piyasaları sarstı" manşetiyle çıktı ve spotta "Ham  petrol  fiyatları yüzde 30 düştü , FTSE ve S&P borsaları alt üst oldu , New York borsasında işlemler durdu , virüs korkuları arttı" bilgilerine yer verdi.

Gazete , 3 Mart ta 52 ,6 dolar olan Brent tipi ham  petrol  fiyatlarının dün 31 dolara kadar düştüğünü gösteren bir grafikle birlikte petrolde fiyat savaşı başlatan Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve fiili lideri Muhammed Bin Salman ın fotoğrafını da kapağa taşıdı.

 

 

Kapakta ayrıca , Michael Mackenzie nin "Agresif borca dayalı strateji sona doğru gelirken yatırımcılar için müzik durdu" başlıklı yazısı yer aldı.

THE GUARDIAN: İngiliz gazete "Virüs korkuları panik satışları tetikledi , borsalarda 2008 den sonraki en büyük düşüş oldu" manşetiyle çıktı.

Londra da FTSE borsasının bir günde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =