ALMANYA  , Yunanistan'dan 1000 ile 1500 göçmen çocuğu ülkeye alma kararı verdi.  Berlin  yönetiminin sadece çocukları alması Avrupa'nın geçmişindeki kötü karnesini akıllara getirdi. Almanya

haber7
0

Haber7 / ÖZEL (Erkan Talu)

Suriye nin İdlib kentinde yaşanan kriz sebebiyle  Ankara  , ülkedeki mültecilere  Avrupa  nın kapılarını açarak geçişlere engel olmayacağını duyurdu. Yunanistan sınırında gerginlik ve  göçmen  akını her gün artarken ,  AB  panik halinde  Atina  yönetimine destek çıkmaya çalışıyor.

ALMANYA DAN "ÇOCUK MÜLTECİ" KARARI

Bu gelişmelerin gölgesinde  ALMANYA  da koalisyon hükümeti önemli bir karar aldı. Pazar gecesi 7 saat süren toplantının ardından Koalisyon Komitesi ,  Berlin  yönetiminin bir  AB  eyleminin parçası olarak 1000 ile 1500 çocuğu Yunan  mülteci  kamplarından alması gerektiğine karar verdi. 14 yaşından küçük kız ile erkek çocukları ve ciddi bir hastalık nedeniyle acil tedaviye ihtiyaç duyan çocukların öncelikli olarak alınması planlanıyor.

Almanya dan  göçmen  çocuk kararı: Yunanistan dan alacaklar

AVRUPA NIN KÖTÜ KARNESİ

Berlin yönetimi normalde ülkeye  göçmen  almıyordu. Ancak Pazar gece sadece belli kapasitede çocukları almaya karar verdi. Bu da  Avrupa  nın kötü karnesini akıllara getirdi.

8 SENEDE 500 BİNE YAKIN ÇOCUK AİLELERİNDEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =