İsveç'in Jönköping kentinde 30 yıldır papazlık yapan 76 yaşındaki Leif Skjetne , Müslüman olduğunu duyurdu.

haber7
0

İsveç Dagens gazetesine açıklamalarda bulunan Skjetne , 2 yıl önce  Fas  a yerleşerek adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Geçen ay da  Müslüman  olmaya karar verdim. ifadelerini kullandı.

İsveç Kilise Birliği ne istifasını sunduğunu aktaran Skjetne , 2015 yılında 18 yaşındaki bir sığınmacı çocuğun İsveç te bakımını üstlendiğini , onunla birlikte hayatının değiştiğini dile getirdi. Faslı sığınmacı çocuğun 2018 yılında sınır dışı edildiğini ve onun arkasından  Fas  a yerleşme kararı aldığını vurgulayan Skjetne , şunları kaydetti:

"Önce  Müslüman  olmayı düşünmedim ,  Fas a yerleştiğim için adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Adımı değiştirdikten iki yıl sonra da araştırarak  Müslüman  olmaya karar verdim.

Skjetne , İsveç teki bütün malını , mülkünü sattığını belirterek , hayatının geri kalan dönemini  Fas  ta geçireceğini bildirdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =