Taksim Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatında son durum drone ile havadan görüntülendi. Sahnesi görünen AKM'de çalışmaların hızla ilerlediği görüldü.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla 6 Kasım 2017 de Haliç Kongre Merkezi nde tanıtılan Yeni Atatürk Kültür Merkezi Projesi nin inşaat çalışmaları devam ediyor. Eski  AKM  binasının yıkılmasının tamamlanmasının ardından 10 Şubat’ta yeni  AKM  binasının temeli atıldı. İnşaatının 2021 yılında tamamlanması hedeflenirken havadan çekilen görüntülerde sahnenin ortaya çıktığı ve çalışmaların hızla ilerlediği görüldü.

Yeni Atatürk Kültür Merkezi binasında , 2 bin 500 kişilik bir opera salonu , 800 kişilik tiyatro salonu , bin kişilik konferans salonu , 285 kişilik sinema salonu , 250 kişilik oda tiyatrosu , sergi salonu , kütüphane , 885 araçlık otopark bulunacak. Yeni binanın en üst katında ise bir restoran yapılacağı öğrenildi.  AKM  nin yeni binasının mimarlığını ise  AKM  nin ilk binasının mimarı Hayati Tabanlıoğlu nun oğlu Murat Tabanlıoğlu yapıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =