İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden olan The Times , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Brüksel'de sürdürdüğü  AB  temaslarına geniş yer verdi. Gazete , Erdoğan'ın AB'yi yeterli sayıda m

haber7
0

İngiliz gazeteleri , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın dünkü Brüksel gezisine sayfalarında geniş yer ayırdı. The Times gazetesi ,  Erdoğan  ve Avrupa Birliği (AB) yetkilileri arasındaki görüşmede anlaşma sağlanamadığını ,  Erdoğan  ın da  Yunanistan  a göçmen ve  mülteci  akışını durdurma konusunda herhangi bir söz vermediğini vurguladı. Gazete ,  AB  den göçmenler için daha fazla maddi yardım isteyen  Erdoğan  ın görüşmeyi  terk  ettiğini yazdı.

THE TIMES IN ÖZEL HABERİ

Times ın Brüksel muhabiri Bruno Waterfield ın haberine göre ,  Erdoğan  ın Avrupa Komisyonu Başkanı  Ursula Von Der Leyen  ve  AB  Konseyi Başkanı  Charles Michel  le 1 saat 45 dakika süren görüşmesi gergin geçti.

ERDOĞAN TOPLANTIYI  terk  ETTİ

Erdoğan  AB  yi; yeterli sayıda  mülteci  almamakla ,  Türkiye  ye mültecilere barındırması için yeterli maddi yardımda bulunmamakla ve  Ankara  ile Brüksel arasında 2016 da varılan anlaşmaya uymamakla suçladı ve görüşmeyi  aniden   terk  etti. Gazetedeki haberde  Erdoğan  ın  AB  den ,  Türkiye  ye 6 milyar  euro  yardım da öngören anlaşmanı yenilenmesi ve  Ankara  ya daha fazla maddi yardımda bulunulmasını istediği belirtildi.

"TÜRKİYE YLE ARAMIZDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =