Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel , AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 18 Mart Mutabakatı'na ilişkin çal

haber7
0

Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte düzenledikleri Türkiye-AB Liderler Toplantısı nın ardından basına açıklamalarda bulundu.

Michel , Türkiye ve AB  arasında  imzalanan 18 Mart  mutabakatı  nı ve diğer konuları Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini belirterek , bu görüşmeyi Türkiye ile kısa , orta ve uzun vadede daha güçlü bir siyasi diyaloğa sahip olmak için ilk adım olarak gördüklerini bildirdi.

"Borrell ile Çavuşoğlu , 18 Mart  mutabakatı  na ilişkin çalışma yürütecekler." diyen Michel , her iki tarafın da gelecek günlerde bir heyet eşliğinde çalışmalara başlayacağını söyledi.

Michel , bu çalışmanın , tarafların 18 Mart  mutabakatı  nı aynı şekilde yorumlaması hedefini taşıdığını kaydederek , üye devletleri de Türkiye ile yürütülen bu üst düzey siyasi görüşmelere ilişkin bilgilendireceklerini belirtti.

YUNANİSTAN IN SINIRINDAKİ DURUMU ÇÖZMEK İÇİN İLETİŞİM GEREK

Öte yandan Türkiye ile diyalog kanallarının açık olmasının önemli olduğunu vurgulayan AB Komisyonu Başkanı von der Leyen , Yunanistan sınırındaki durumu çözmek için iletişimin ön koşul olduğunu söyledi. 

Von der Leyen , "Göçmenlerin yardıma ihtiyacı var , Yunanistan ın yardıma ihtiyacı var ama Türkiye nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =