Suriye’nin  Tel   Abyad  kentinde kontrol noktasına PKK/YPG  Terör  örgütü tarafından  bombalı   araçla  saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 Suriye Milli Ordu askeri hayatını kaybederken , 1 Türk askeri ise ağır yara

haber7
0

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenerek güvenli hale getirilen  Tel  Abyad’a sızmaya çalışan PKK/YPG li teröristler , kontrol noktasında yakalanacaklarını anlayınca üzerlerindeki bombayı patlattı.

1 ASKERİMİZ AĞIR YARALANDI

Cumartesi günü gerçekleşen hain saldırıda , Suriye Milli Ordusu na mensup bir personel hayatını kaybederken , kontrol noktasında görev yapan bir Türk askeri ise ağır yaralandı. Saldırı anı güvenlik kamerasına da yansıdı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ,  Tel   Abyad  da düzenlenen  bombalı  intihar saldırısında yaralanan asker ile daha önce yaşanan olaylarda yaralanan askerleri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Akçakale Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralı askerlerin sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Erin , kahraman askerleri tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =