Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan bir aile daha güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu evladına kavuştu.  örgüt   mensubu  Haşim Açar ,  babasıyla   tedavi  g&

haber7
0

Diyarbakır da HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan bir aile daha güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu evladına kavuştu. Dün  Teslim   olan  örgüt  mensubu  Haşim Açar ,  babasıyla   tedavi  gördüğü  hastanede  bir araya geldi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre , ailelerin de desteğiyle yürütülen ikna çalışmaları sonucu teröristler , bölücü örgüt PKK dan kaçıp  Teslim  olmaya devam ediyor.

Şırnak ve Şanlıurfa Jandarma komutanlıklarının ikna çalışması sonucu dün  Teslim   olan  Haşim Açar , tedavisi için Şanlıurfa Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Açar , tedavisinin sürdüğü  hastanede   babasıyla  bir araya geldi. 

Evladına kavuşan aile sayısı 13 e yükseldi

Anne Hacire Akar ın ardından Hatice Ceylan 4 yıl önce dağa kaçırılan oğluna , Hüsniye Kaya kızına , babaanne Halime Kadran torununa , baba Metin Açan oğluna , baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu 5 yıllık hasretin ardından oğullarına , anne Gevriye Ayhan kızına , baba Melik ve anne Melek Aslan 6 yıllık özlemden sonra güvenlik güçlerine  Teslim   olan  oğluna , anne Muhteber Birlik 5 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğluna , anne Cahide Alkan oğluna , anne Şahize Altınkaynak kızına kavuşmuştu.

Dün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =