Rus  İstihbaratının bilgilerine göre , Esad rejiminin Türk SİHA'ları karşında büyük kayıp verince çareyi  Rus  yapımı Pantsir'e benzer hava savunma sistemleri yapmakta bulduğu öğrenildi

haber7
0

Esad rejiminin İdlib de sivillere ve Türk askerlerine saldırılarının ardından Türk ordusu tarafından Esad güçlerine karşı başlatılan harekatta  rejim  ordusu büyük kayıplar vermişti. Türk ordusu tarafından Esad güçlerine karşı yapılan operasyonlarda Türk  SİHA  larının başarısı gözle görüldü. Dünya basınında Türk  SİHA  larının  Suriye  deki başarısı konuşulurken Esad rejiminin ,  SİHA  lara karşı ilginç bir yöntem kullanmaya başladığı ortaya çıktı.

Rus istihbaratı tarafından verildiği iddia edilen bilgilere göre , Esad rejiminin Türk  SİHA  larını yanıltmak için  Rus  yapımı Pantsir kısa ve orta menzilli karadan havaya füze ve uçaksavar topçu sistemine benzer bir sistem kullandığı öğrenildi.  SİHA  ların Pantsir üzerinde etkili olması üzerine Esad rejimi askerleri , Pantsir hava savunma sistemlerine benzer bir sistem yapıp farklı noktalara yerleştirdi.  SİHA  ların yanıltılarak yanlış hedeflerin vurulması amaçlanırken  SİHA  ların  rejim  askerlerinin planlarını yine bozduğu belirtildi.

Söz konusu olay  Rusya  da sosyal medyada kısa sürede yayılırken Türk  SİHA  ları yine  Rusya  da en önemli gündem konularından biri oldu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =