10 eserden oluşan albümde  Yunus Emre  ,  Eşrefoğlu Rumi  ve Niyâzî-i Mısrî gibi mutasavvıf şairlerin şiirleri yer alıyor.

haber7
0

Kendine has müzik üslubuyla müzikal yolculuğunu sürdüren  Ziya   Uğur  ,  yeni  albümünü “Aşk  Elinden  / Sûfî Şiirler” ismiyle yayınladı. 

Video Müzik etiketiyle çıkan ve 10 eserden oluşan albümde  Yunus Emre  ,  Eşrefoğlu Rumi  ve Niyâzî-i Mısrî gibi mutasavvıf şairlerin şiirleri yer alıyor.

Daha önce marş , ezgi ve ilahi alanında pek çok eserlere imza atan  Uğur  bu albümde şiir yorumcusu olarak karşımıza çıkıyor.

Düzenlemelerini İnan Tat’ın gerçekleştirdiği albümde Behzad Mohzeni , Şerwan Ayaz ve Murat Karabulut’ta enstrümanlarıyla şiirlere eşlik ediyorlar.

İçerinde birçok kıymetli şairi ve şiiri bulunduran  Aşk   Elinden  / Sûfî Şiirler albümüne dijital platformlardan ulaşabilmek mümkün.

SANATÇI HAKKINDA

A.Ü. İİBF Kamu Yönetimi Bölümü ve A.Ü. Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo & Tv Programcılığı mezunu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Basın-yayın faaliyetleri ve tasarımcılıkla ilgilendi. TBMM’de danışmanlık yaptı. Tasavvuf müziği ve özgün müzik alanlarında eserlere imza attı. Yurt içi ve yurt dışında birçok yerde konserler verdi. Çalışmaları sayısız radyo ve televizyon kanalında yayınlandı , yazılı ve görsel medyada geniş yankı buldu. Beste ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =