Mülteci krizinin tekrar gündeme geldiği bu dönemde  Almanya  , Yunanistan'dan 1000 ile 1500 göçmen çocuğunu ülkeye alma  kararı  verdi.

haber7
0

Suriye nin İdlib yaşanan  kriz  sebebiyle  Ankara  , ülkedeki mültecilere  Avrupa  nın kapılarını açarak geçişlere engel olmayacağını duyurdu.

Yunanistan  sınırında  gerginlik ve  göçmen  akını her gün artarken ,  AB  panik halinde  Atina  yönetimine destek çıkmaya çalışıyor.

Bu gelişmelerin gölgesinde  Almanya  da koalisyon hükümeti önemli bir karar aldı.

Pazar gecesi 7 saat süren toplantının ardından Koalisyon komitesi , Berlin yönetiminin bir  AB  eyleminin parçası olarak 1000 ile 1500 çocuğu Yunan  mülteci  kamplarından alması gerektiğine karar verdi.

14 yaşından küçük kız ile erkek çocukları ve ciddi bir hastalık nedeniyle acil tedaviye ihtiyaç duyan çocukların öncelikli olarak alınması planlanıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =