Daha önce koronavirüs salgınıyla sarsılan Asya borsaları petrol üreticileri arasındaki anlaşmazlıkla oluşan paniğin etkisiyle sert düşüşler yaşandı. Tokyo Borsası'nda düşüş kapanışa yakın yüz

haber7
0

2020 piyasalar açısından kaos içinde geçmeye devam ediyor. Asya borsalarına koronavirüsün ardından petrol darbesi vuruldu. 

 

 

Petrol fiyatının petrol üreticisi ülkeler arasındaki anlaşmazlığın etkisiyle yüzde 30 düşmesiyle küresel piyasalarda panik havası oluştu. 

Tokyo Borsası nda Nikkei 225 endeksi kapanışa yakın yüzde 5.7 düştü. Şanghay Borsası nda Birleşik Endeks yüzde 2.7 düşerken , Hong Kong Borsası ndaki kayıp yüzde 3.6 yı buldu. Hindistan da da Mumbai Sensex Endeksi yüze 4.7 geriledi. 

 

 

EN SERT AVUSTRALYA YI VURDU

En sert düşüş ise en erken açılan Avustralya piyasalarında yaşandı. ASX endeksi günü yüzde 6.57 düşüşle tamamladı. 

Aslında burada adı geçen ülkelerin çoğu petrol ithalatçısı. Yani petrol fiyatındaki düşüş normalde ekonomileri için iyi sayılabilir. Ancak petrol fiyatlarındaki bu ani düşüşün hem üretici ülkelerin hem de petrol şirketlerinin zorluk çekmesi anlamına geliyor. Bu da halihazırda koronavirüs salgını sebebiyle oluşan belirsizliğin üzerine tuz biber ekliyor. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =