Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 26 yıl önce PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu 10 kişinin öldüğü , 30 kişinin yaralandığı "Karacadağ katliamı" unutulmad

haber7
0

Yıllarca Mahallesi nde 10 Mart 1994 te bayram alışverişine giden köylülerin bulunduğu minibüsün geçişi sırasında  PKK  lı teröristler önceden yola tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdiği katliamda ölen 10 kişinin acısı ilk günkü tazeliğini koruyor.

Şehitler Kervanı Platformu nca Yıllarca Mahallesi nde düzenlenen ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Abdurrahman Gülçer , saldırıda 12 yaşlarındaki oğlunu ve yeğenini kaybettiğini söyledi. 

Gülçer , "Bu insanlara yapılan zulmün sebebi Müslüman olmamız , dindar olmamız , hayatımızı Kur an ve sünnete göre yaşamak istememizdendir. Daha öncesinde birçok kez tehdit edildik , saldırıya maruz kaldık fakat kesinlikle İslam dan taviz vermedik. Çünkü bizler Müslüman ız ve Allah tan korkuyorduk. İnsana , kul olanlara boyun eğemezdik." ifadelerini kullandı.

Saldırıda yaralanan Latif Baltacı da bayram alışverişi için yola çıktıkları sırada patlamanın olduğunu belirterek "Ana yola döndüğümüz esnada patlama oldu. Ben bayılmışım. Ramazan ayıydı , Kadir Gecesi nin sabahı olduğu için tüm arkadaşlar oruçluydu. İlk gözümü açtığımda annem aklıma geldi. Bizi otobüslerle hastaneye kaldırdılar. Gözümün önünde Bedri ve Mehmet Halil şehit oldu. Onlar şehadete kavuştular. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =