İsveç'in Uppsala kentinde Tierp Belediyesine bağlı bir orta öğretim okulunda  İslam   dersi   işleyen  öğretmenin  ölüm   tehditleri  aldığı bildirildi.

haber7
0

Öğretmen dergisine açıklamalarda bulunan okulun müdür yardımcısı  Ulf Sjulander  , öğrenciye katılım zorlaması olmadan bir seferliğine  İslam   dersi  işlendiğini ve öğrencilerden birinin velisinin bunu sosyal medyada paylaşmasından sonra okula ölüm  tehditleri  yağdığını söyledi.

Özellikle  dersi  işleyen   öğretmen  ve okul müdürüne bir çok ölüm tehdit geldiğini anlatan Sjulander , , En son tehdit edenlerden biri okula tabanca resmi göndermiş altında da  öğretmen  ve müdürün gömülmesi gerektiğini belirtmiş. Birisi de  öğretmen  ve müdürün özel ve gizli bilgilerine ulaşmış ifadelerini kullandı.

Okulda farklı dinlerin öğrencilere anlatıldığına dikkat çeken Sjulander , İlk önce öğrencilere Hristiyanlığı anlatan ders verildi. Daha sonra  İslam  , son olarak da Yahudilik anlatılacak. Bu derslere  katılımı zorlama olmadan  öğrencilerin kendisine bırakıyoruz.  İslam  dersinden sonra öğrencinin velisi neden sosyal medyada bizi suçlayan paylaşım yaptı anlamış değilim. Tehditler bizi yıldıramaz , Yahudilik dersini de işleyeceğiz değerlendirmesinde bulundu.

Polis ise tehditlerle ilgili soruşturma başlattı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =