Alfa  Romeo'dan yapılan açıklamaya göre , ilk olarak 1965 yılında  Giulia  Sprint GT’nin hafifletilmiş gövde ve daha güçlü motorlu versiyonu olarak tanıtılan  Giulia  GTA’nın 2020 versiyonu da yine benz

haber7
0

Bu yıl kuruluşunun 110 uncu yılını kutlamaya hazırlanan İtalyan üretici  Alfa  Romeo  , yeni  Giulia   GTA  ve  GTAm   modellerini  tanıttı.

İlk olarak 1965 yılında  Giulia  Sprint GT’nin hafifletilmiş gövde ve daha güçlü motorlu versiyonu olarak tanıtılan  Giulia  GTA’nın 2020 versiyonu da yine benzer felsefeyle geliştirilmiş olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Alfa  Romeo  nun ,  Giulia   GTA  ve  GTAm  versiyonlarından sertifikalandırılmış ve numaralandırılmış olarak sipariş almaya başlayarak sadece 500 adetlik sınırlı bir üretim gerçekleştireceği bildirildi.

Otomobilde Sauber Engineering ile işbirliği yapıldığı açıklanırken , Sauber Aerokit kullanımı ile Formula 1 den gelen teknik bilgi birikimi ve deneyimlerin kullanılmasıyla , yeni  Giulia  GTA’nın aktif aerodinamik çözümlerle yol tutuşunun daha kuvvetli hale getirildiği kaydedildi.

AĞIRLIĞI 100 KİLOGRAM AZALTILDI

Giulia GTA’nın ön ve arka tekerlek genişliğinin 50 mm arttırılarak özellikle yay ve amortisörlerde olmak üzere süspansiyon sisteminde yapılan iyileştirmelerle yüksek hız stabilitesi arttırıldığı belirtilirken , açılımı “Gran Turismo Alleggerita” olan GTA’nın , daha hafif ve daha güçlü  Giulia  versiyonunda , ağırlık azaltımı içinde mühendislik çalışmaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =