Tokat'ın Turhal ilçesinde , köy okulunun önlük giydirilerek maskotu haline gelen ve gençlik hastalığına yakalanan "Fındık" öldü.

haber7
0

Fındık ın ölüm haberini , Veteriner Tekniker Yağmur Denli duyurdu. Denli Instagram hesabından yaptığı paylaşımda , "Fındık ın küçücük bedeni bu hastalığa daha fazla dayamadı.  Fındık  pes etti. 3 haftalık mücadeleyi kaybettik. Elimizden gelen her şeyi yaptık , bütün müdahalelere rağmen  Fındık  ı kurtaramadık. Lanet hastalığa yenik düştük. Bu süreçte bizimle emek ve yürek birliği yapan binlerce kişiye teşekkür ederiz. Huzurla uyu meleğim" ifadesini kullandı.

SOSYAL  medyada   fenomen  OLMUŞTU

Tokat ın Turhal ilçesine bağlı Kayacık köyünde Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen in mezarlıkta bularak , okula getirdiği av köpeği melezi yavru köpek , okulun maskotu olmuştu. Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye Göçer in diktiği okul formasıyla öğrenciler arasında dolaşan ve  Fındık  ismi verilen köpek , 3 hafta önce rahatsızlanmıştı. Turhal dan Ankara ya sevk edilen ve "Gençlik Hastalığı" teşhisi konulan  Fındık  , özel klinikte bir süredir tedavi altındaydı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =