Gaziantep’te girişimci bir kadın oto ekspertiz açarak , otomotiv sektörüne hizmet vermeye başladı.

haber7
0

Gaziantep te girişimci bir kadın oto ekspertiz açarak , otomotiv sektörüne hizmet vermeye başladı. Sanayiye çiçek açtırdığını söyleyen girişimci kadın , tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nü kutlayarak , kadına karşı şiddetin sona ermesini istedi.

 

Şehitkamil ilçesindeki sanayi sitesinde 7 ay önce  Süper Test Oto Ekspertiz  isminde bir iş yeri açan 39 yaşındaki Delta Polat ,  Gaziantep  te bu sektörde çalışan ilk kadın olduğunu kaydetti. 3 çocuk annesi Polat , iş tulumunu giyerek  otomobilleri   test  ediyor. Özellikle  otomobil  ve hafif ticari araçların her türlü kontrolünü beraberindeki personeliyle birlikte gerçekleştiren oto eksperi Delta Polat , araçları kaportasından motoruna kadar her şeyi a dan z ye testten geçiriyor. Sanayiye çiçek açtırdığını kaydeden Polat , ekibiyle birlikte bölgedeki esnafın da takdirini kazandı.

KADINLAR KENDİNİ HER ORTAMDA İFADE ETMELİ

 

Merakından dolayı  otomobil  sektörüne yöneldiğini ve oto eksperi olmaya karar verdiğini aktaran Polat , kadınların kendilerini her ortamda ifade etmesi gerektiğini kaydederek , “Her platformda ifade etmesi benim için çok önemlidir. Bu yüzden her sektörde yer almamız gerektiğini düşünüyorum.

Ben de bir farkındalık adına sanayide bir anne olarak , bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =