Diyarbakır  Anneleri'nin  evlat  nöbeti devam ediyor. Nöbete katılan  aile  sayısı da artıyor. 2  aile   daha  evlatlarına kavuşmak için nöbet tutmaya başladı.

haber7
0

Diyarbakır annelerinin bekleyişleri 187 gündür devam ediyor. Şırnak tan da 2  aile  evlatlarına kavuşmak için  Diyarbakır  HDP İl Binası önünde oturma eylemine başladı.

Oturma eyleminde yer alan annelerden Hatice Levent , kızı Fadime yi çok özlediğini söyledi.

Evladını terör örgütünden kaçmasını isteyen Levent , "Fadimem , sana kefen değil , gelinlik giydirmek istiyorum." dedi.

"Evlatlarımızı inlerde tutmasınlar"

Çadırda 187 gündür bekleyişlerini sürdürdüklerini aktaran Levent ,"Biz evlatlarımızı bekliyoruz. Evlatlarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz. Kızım gel , senin yüzünü öpüp koklamak istiyorum. Biz burada bittik. Yeter bize yaptıkları bu kötülük. Evlatlarımızı versinler. Evlatlarımızı inlerde tutmasınlar." diye konuştu.

"Evladımı almadan buradan kalkmayacağım"

Anne Cennet Kabaklı da oğlunun 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirterek , "HDP ve PKK lılardan oğlumu istiyorum." dedi. Oğlunun sesini , kendisine sarılmasını , "anne" demesini çok özlediğini belirten Kabaklı , "Evladımı bana geri versinler. Eyleme katılan annelerin sayısı arttı. İnşallah herkesin evladı gelir , benim evladımı da bırakırlar. Evladımı almadan buradan kalkmayacağım. Onların kökünü kazıyana kadar burada oturacağız. İnşallah sonları gelir." diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =