AK Parti Genel Başkanvekili  Numan   Kurtulmuş  , Ortadoğuda yaşanan sorunlar ve İdlib'e yönelik yaptığı açıklmada ' Bölge halklarının dağılması , parçalanması en  çok  İsrail'e yarıyor' dedi.

haber7
0

AK Parti Genel Başkanvekili  Numan   Kurtulmuş  Anadolu Medya Yayıncıları Derneği ve YBT tarafından Bosna Hersek te düzenlenen medya çalışmaları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna büyükelçiliğinde gazetecilerle bir araya geldi. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan  Numan   Kurtulmuş  , gazetecilerden gelen soruları yanıtladı.

Avrupa’daki sayılı misyonlarımızdan biri burası , Saraybosna büyükelçiliğimiz , çok güzel hizmetler yapılıyor. Türkiye uzunca bir süredir bütün kurumlarıyla Bosna Hersek’te gerçekten büyük ve güzel faaliyetler yapıyor. Bir tarafta Anadolu Ajansı , TRT diğer tarafta YTB’si TİKA’sı , Vakıflar Genel Müdürlüğü , yani bütün aklımıza gelen kurum ve kuruluşlarımız burada bizim tabir-i caizse ecdadın ayak izlerini takip ediyor. Tarihi misyonumuza uygun bir biçimde burada güzel faaliyetler yapılıyor. Bu kapsamda da burada , büyükelçilik binamızda da büyük faaliyetler yapılıyor , önemli merkezlerimizden birisi.

Tabii ki Bosna Hersek ile Türkiye’nin bağları çok eski Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethinden 10 sene sonra fethedilen bir yerden bahsediyoruz. Tarihi ve kültürel anlamda çok derin ilişkilerimiz var. Bugün de çok canlı bir şekilde bütün Bosna Hersek’te bu ilişkileri en üst düzeyde sürdürmeye gayret ediyoruz.

Bizim Türkiye olarak temel amaçlarımızdan birisi de Balkan coğrafyasında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =