Suudi  Arabistan'da  Prens   Selman  eski rakiplerini tutuklattı.  Prens   Selman  amcası Ahmed bin Abdulaziz (Prens Ahmed) ile ev hapsinde tutulan eski veliaht  Prens  Muhammed bin Nayef’in , Veliaht  Prens  Muhammed bin Selman’ın emri ile tutuklan

haber7
0

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre ,  Suudi  ailesinin önemli figürlerinden  Prens  Ahmed ve eski veliaht  Prens  Muhammed bin Nayef , cuma sabahı evlerine yapılan baskınla tutuklandı.

Haberde , görgü tanıklarına dayanılarak , yüzü maskeli ve siyah giyimli kraliyet mahkemesi muhafızlarının tutuklamayı gerçekleştirdikleri aktarıldı. Tutuklama sebebinin ‘vatana ihanet’ olduğu savunulan haberde , Kral Selman’ın oğlu Veliaht  Prens  Muhammed bin Selman’ın bu tutuklamalar ile gücünü daha da pekiştirdiğinin altı çizildi. Söz konusu tutuklamaların Veliaht  Prens  Muhammed bin Selman’ın emriyle gerçekleştirildiği kaydedildi.

MUHAMMED BİN NAYEF TAHTIN VARİSİ OLARAK GÖRÜLÜYOR

Haberde , tutuklamalarda 84 yaşındaki Kral Selman’ın iyice yaşlanmasının da etkili olabileceği ifade edilirken Muhammed bin Nayef’in 2017 yılına kadar tahtın ilk sıradaki varisi olduğuna da işaret edildi.

Prens Ahmed ise  Prens  Muhammed bin  Selman  ın göreve gelmesinden bu yana genel olarak siyasetten kaçınsa da 2018 yılında Londra’daki evinin önünde kraliyet karşıtı açıklamalarından dolayı ülkesine çağrılmış ve sonrasında  Prens  Ahmed sessizliğini korumuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =