Alman hava yolu şirketi  Lufthansa  ,  korona   virüsüne   karşı  aldığı önlemlere bir yenisini daha ekleyerek uçuş kapasitesini yüzde 50'ye kadar azaltmayı planladığını açıkladı.

haber7
0

Alman hava yolu şirketi  Lufthansa  , uçuş kapasitesini yüzde 50 ye kadar azaltmayı planladığını açıkladı.  Lufthansa  Group , Covid-19 olarak da bilinen  korona  virüsünün yayılması ve rezervasyonlardaki sert düşüşün yanı sıra , çok sayıda uçuşun iptali nedeniyle olağanüstü bir dönüm yaşadıklarını belirtirken , talebin daha da azalması nedeniyle , kapasitelerini yüzde 50 ye kadar azaltacaklarını duyurdu. Uçuş kapasitemizin azaltılması ile  Lufthansa  ya bağlı diğer uçak şirketleri için de geçerli olacağını da ifade edildi.

Söz konusu tedbirin , talepteki düşüşün finansal sonuçlarını azaltmaya dönük olduğu belirtilirken , personel alanında kemer sıkma önlemlerinin yanı sıra malzeme maliyetlerini ve proje bütçelerini ve diğer likidite önlemlerin alındığı da ifade edildi. Açıklamada ise alımların durdurulduğu söylenirken , ücretsiz izin ve yıllık izin kullanılması için çalışanların teşvik edildikleri söylendi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =