Suriye'de uzun bir zamandan beri Esad rejiminin havadan ve karadan bombaladığı İdlib'de  ateşkes  ilanı , sevinç gösterileriyle kutlandı. Kent meydanında toplanan yüzlerce İdlibli , slogan atıp , “Bugün uç

haber7
0

Esad rejiminin havadan ve karadan bombaladığı , dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın , Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği zirvenin ardından ateşkesin ilan edildiği  İdlib  , güne bomba sesleri olmadan uyandı. Bombardıman korkusu yaşamadan sokaklara çıkan İdlibliler , kent meydanında toplanarak  sevinç  gösterisinde bulundu.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atan kalabalık , kent merkezindeki aydınlatma direklerine Türk bayrakları asıldı. Kutlamalara katılan İdlibli Muhammed Nur Karmiş , “İdlib’de oturuyorum , ateşkesi kutluyoruz burada. Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Bombalar sustu , savaş durdu” dedi.

BUGÜN BOMBARDIMAN YOK , ERDOĞAN A TEŞEKKÜR EDİYORUM Bombardımanda bir oğlunu kaybeden Nicah El Hasan ise Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek , “Türkiye olmasa açlıktan ölmüştük. Evlerimiz yıkıldı , bahçede yaşıyoruz. Bugün uçak ve bombardıman yok. Dün en az 20 ev bombardımanda yıkıldı. Türkiye’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Uzun zaman sonra iş yerini korkusuzca açan Zahir El Muhammed de savaş uçaklarının gelmediğini , bombardımanın olmadığını belirterek Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =