Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği  yerli   otomobilin  SUV versiyonunun buzdan heykeli yapıldı. Erzurum’da düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda (DAKAF) sergilenen heykel için 10 kamyo

haber7
0

Erzurum’da düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı nda (DAKAF) ,Türkiye nin Otomobili Girişim Grubu nun (TOGG) geliştirdiği yerli otomobilin buzdan yapılan heykeli sergilendi.

 

Verilen bilgiye göre , Atatürk Üniversitesi koordinatörlüğünde 5-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve Doğu Anadolu Bölgesinde eğitim gören üniversite öğrencilerini sektör temsilcileriyle buluşturan kariyer fuarında 440 stant açılarak öğrencilerle bilgi alışverişinde bulunuluyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin istihdam ve kariyer olanaklarını canlandırmak hedefi ile yapılan fuarın işveren ile öğrenci ve mezunlar arasında köprü vazifesi kurması amaçlanıyor.

 

Çok sayıda davetlinin ve öğrencinin katıldığı fuarda en fazla ilgiyi ise fuar merkezinin önüne Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykelcilik Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri tarafından yapılan yerli otomobil TOGG’un buzdan yapılan heykeli görüyor.

15 gün boyunca projesi yapılan heykelin yapımını 25 kişilik profesyonel ekip yaptı. 5 gün süren çalışmanın ardından heykel toplam 10  kamyon   kar  ile yapıldı.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Caner Şengünel , zorlu ve yorucu bir çalışma olduğunu ifade ederek , "Bizler DAKAF20’ye kendi alanımızdan bir ürünle dahil olmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =