Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  s-400'ler konusunda  noktayı  koyarak , "S-400 şu anda  Artık   bizim  malımız. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisandan itibaren de  Artık  faal hale gelecek." dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Moskova da  Putin ile yaptığı görüşme sonrası , uçakta , aralarında ÜLKE TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ün de olduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.S-400 PROJESİ ETKİLENİR Mİ?

 

 

Erdoğan , "Rusya geçmişte hassas konularda verdiği sözleri yerine getirmemiş , taahhütlerini tutmamıştı. Buna benzer bir durum Libya dan Suriye ye kadar olan coğrafyada yine Türkiye nin güvenliğini tehlikeye düşürecek mi? Böyle politikalar sürdürürse  Rusya  Federasyonu S-400 gibi kritik hayati projeler bundan etkilenir mi?" sorusuna net cevap verdi ve şunları söyledi;ERDOĞAN NOKTAYI KOYDU: ARTIK BİZİM MALIMIZ

S-400 şu anda  Artık   bizim  malımız. Bir taraftan S-400 ile ilgili eğitim çalışmaları vesaire bunlar devam ediyor. S-400 ü büyük oranda teslim almış vaziyetteyiz. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisandan itibaren de  Artık  faal hale gelecek. Ama yine söyleyeyim , dün de söyledim yetkililerine; Amerikalılara "Eğer bize Patriot verirseniz biz sizden de Patriot alırız" dedik.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =