Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ,  Moskova  dönüşünde uçakta bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada , zirvede İdlib krizi dışında Libya'nın da masaya geldiğini söyledi. Libya'da faaliyet göster

haber7
0

Son  dakika  Haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , başkent  Moskova  da Rusya lideri Putin ile yaptığı görüşmesi sonrası , Türkiye ye dönüş yolunda uçakta , aralarında ÜLKE TV Genel Yayın Yönetmeni  Hasan Öztürk  ün de olduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

İDLİB DIŞINDA SÜRPRİZ KONU: LİBYA

Suriye nin İdlib kentindeki krizden , mültecilere kapılarının açılmasına , Rusya ile ilişkilerden  Patriot  lara kadar bir çok konu soruları cevaplayan  Erdoğan  , Rus Putin İdlib dışında özel olarak Libya meselesini ele aldıklarını söyledi.

 

Erdoğan "Sayın Putin ile İdlib ateşkesinin yanı sıra az önce de ifade ettiğim gibi Libya konusunu da ele aldık. Libya da  Hafter  in uzlaşmaz tutumu ortada. Hiçbir anlaşmaya uymadığı gibi savaşı da körüklüyor. Bunu  dakika  haberleri">Amerika  Birleşik Devletleri ,  dakika  haberleri">Almanya  , İtalya gibi devletler de artık açıkça görüyor. Sayın Putin ile bu konuları ele aldık. Özellikle de bu Wagner konusunda Sayın Başkan ın olumlu bir adım atacağını düşünüyorum. Böylece Libya daki sürecin de aynen bu akşamki attığımız adıma benzer bir şekilde sonuçlanması ikimizin de önemli bir beklentisidir" dedi.

Libya meselesinde Amerikalılarla da görüştüklerini dile getiren Cumhurbaşkanı , "Fakat tabi önümüzde şimdi bir de Libya meselesi var. Libya da da yine bizim  dakika  haberleri">Amerika  ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =