Twitter  , koronavirüs salgını ile ilgili olarak platformunu manipüle eden ve kötüye kullanan teşebbüslere karşı “sıfır-tolerans” ile yaklaşılacağını duyurdu. İşte koronavirüs ile ilgili son durum rapo

haber7
0

Sosyal ağ Twitter ,  koronavirüs  (Covid-19) hakkında güvenilir sağlık bilgisi sağlamak için çalışmalarını hızlandırdığını duyurdu.

Salgına bağlı olarak seyahat politikasını güncelleyen Twitter’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada , “Şirketimiz; iş birlikleri oluşturmak , günlük konuşmaların güvenliğini sağlamak , insanlara güvenilir sağlık bilgisi bulmaları konusunda yardımcı olmak , yardım fonlarını artırmak ve insanların doğru mesajı doğru kaynaktan almalarını sağlamak adına hayır amaçlı reklam desteğine katkıda bulunmak için çalışmalarını hızlandırıyor” denildi.

Sosyal ağ , uzman kuruluşlar , resmi hükümet görevlileri , sağlık profesyonelleri ve epidemiyologlar ile platformu üzerindeki güvenilir sağlık bilgilerini artırıp , daha açık hale getireceğini açıkladı.

Covid-19 ile ilgili güvenilir içerikleri sağlamak için global bir araştırma girişimi başlatıldığını duyuran Twitter’dan yapılan açıklamada , “Girişimi başlattığımız her ülkede , ulusal halk sağlığı ajansı veya Dünya Sağlık Örgütü ile direkt olarak ortaklık yaptık. Proaktif araştırma girişimimiz , Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve bu hafta gerçekleşecek Sahra Altı Afrika ile dünya çapında yaklaşık 50 ülkede , resmi yerel ortaklıklar ile birlikte yürürlükte” denildi.HANGİ ÜLKELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =