Çaycuma ilçesinde 4 ay  önce  kurulan  tekstil  fabrikasının ürettiği antibakteriyel tulumlar , yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele eden İtalya , Rusya , İran ve Çin'e gönderiliyor

haber7
0

Zonguldak ın Çaycuma ilçesinde faaliyet gösteren firmanın ürettiği antibakteriyel tulumlar , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınıyla mücadele eden İtalya , Rusya , İran ve Çin e satılıyor.

Karapınar beldesinde yaklaşık 4 ay önce  tekstil  fabrikası kuran Gökhan Gözbaşı (50) ,AA muhabirine yaptığı açıklamada , 3 hafta önce antibakteriyel tulum üretimine başladıklarını ve yurt dışından yoğun  sipariş  aldıklarını söyledi.

Çin in Vuhan kentinden ortaya çıkan Kovid-19 salgınına işaret eden Gözbaşı , "Bu salgının ülkeye geleceğini de düşünerek şu geçirdiğimiz zor günlerde bir altyapı oluşturmak , olur da böyle bir olay olursa en azından altyapısı olan atölyelerden biri olmak istiyoruz. Para ikinci planda. Bugüne kadar 300 bin civarında üretim yaptık , yapmaya devam ediyoruz." dedi.

Gözbaşı , ürünlerinin İtalya , Rusya , Çin ve İran a gönderildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Beraber hareket ettiğimiz ihracatçı firmalar var. İtalya , Rusya , Çin ve İran dan ciddi talep alıyor ve mal göndermeye çalışıyoruz. Siparişler günden güne astronomik rakamlara geliyor. Bunlarla baş etme imkanımız yok. Talepleri karşılamaya çalışıyoruz ama önceliğimiz ülkemiz. Bu işe 40 kişiyle başladık şu anda 80-90 kişiye ulaşmak üzereyiz. Bu sayıyı gelen makinelerimizle 100 ün üzerine çıkacağımızı tahmin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =