Siyer Vakfı  tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı  Sinema  Genel Müdürlüğünün destekleriyle "Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması" bünyesinde çalışmalarını sürdüre

haber7
0

Siyer Vakfı tarafından  Kültür ve Turizm Bakanlığı   Sinema  Genel Müdürlüğünün destekleriyle "Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması" bünyesinde çalışmalarını sürdüren "Hassan Bin  Sabit   Sinema  Akademisi"ne  yeni  dönem başvuruları başladı.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre , yedinci yılına giren akademide , katılımcılar temel eğitim programları kapsamında "senaryo yazarlığı atölyesi" , "yönetmenlik atölyesi" ve "kurgu montaj atölyesi" olmak üzere 3 farklı alanda eğitim alacak.

Senarist Fatih Özcan ın rehberliğinde gerçekleştirilecek olan "senaryo yazarlığı atölyesi"nde katılımcılar senaryo yazmanın detaylarını öğrenecek.

Abdülhamit Güler in eğitmenliğini üstlendiği "yönetmenlik atölyesi"nde de katılımcılar , senaryo atölyesinde hazırlanan senaryoların çekimini yaparak sahada tecrübe kazanma imkanı bulabilecek.

"Kurgu montaj atölyesi"nde yapılacak eğitimler kapsamında ise katılımcılar Umut Sakallıoğlu nun yönetiminde akademi kapsamında çekilen kısa filmlerin kurgu ve montajlarını yapacak.

Sinemaya farklı bir bakış açısı ve  yeni  bir ufuk kazandırmayı hedefleyen akademide , atölye çalışmalarının yanı sıra çeşitli etkinlikler , çalıştaylar , film okumaları , set ziyaretleri , röportajlar ve  Sinema  ve tiyatro etkinlikleri yapılacak. İstanbul da başlayacak eğitimlerin hızlandırılmış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =